O mnie

 

Dzień dobry!

Nazywam się Agnieszka . Bardzo się cieszę z Twojej obecności na moim blogu. To wyjątkowe miejsce, w którym zamieszczam relacje ze swoich podróży.

kubek

Z wykształcenia jestem ekonomistką, z zamiłowania podróżniczką. Moja praca nie stanowi przeszkody w podróżowaniu, dlatego praktycznie każdego miesiąca ląduję w innym miejscu na świecie.

Podróże

Zwiedziłam już wszystkie kraje Europy, teraz w planach mam podbić kontynent azjatycki. Wszystkie swoje wyprawy dokumentuję na blogu. Zdjęcia są mojego autorstwa. Z mojego bloga dowiecie się, w jakie miejsca warto pojechać i co zwiedzić w danym państwie, by maksymalnie skorzystać z danej wycieczki. Udzielę wam również wskazówek jak tanio podróżować, jak podróżować bezpiecznie samemu, na co należy uważać. Z natury jestem osobą spontaniczną, nigdy nie zastanawiam się długo, w jakie miejsce pojadę kolejnym razem, to po prostu przychodzi do mnie samo:)

ludzie

Wyprawy są dla mnie okazją do zaczerpnięcia oddechu, zatrzymania się i spojrzenia na swoje życie z dystansu. W podróży odpoczywam, lot samolotem czy przejazd pociągiem jest dla mnie jak medytacja.. Ludzie, których poznaję podczas podróży często inspirują mnie do jeszcze głębszych przemyśleń na temat naszego życia, wejrzenia w siebie. Jako samotnie podróżująca kobieta wiem, że mogę wzbudzać sensację, natomiast zawsze spotykam się z życzliwością i w razie sytuacji mogę liczyć na pomoc przypadkowych nieznajomych.

Rózne kultury

Za każdym razem poszerzam swoje horyzonty, poznaję różne kultury i ich zwyczaje. Zawsze fascynuje mnie, że pomimo tego, iż pozornie różnimy się od siebie, wiele spraw nas łączy. Chociażby przyglądając się życiu kobiet w innych krajach, wszystkie przechodzimy przez to samo. Na przykład w każdym państwie, który odwiedzę, kobiety wykształcają swoje zwyczaje urodowe. Wszystkie kobiety dążą do tego, by zachować urodę i przeżywają, gdy zauważą u siebie pierwsze zmarszczki. Piszę to uczciwie, jako osoba mająca już coraz bliżej do czterdziestki 🙂 Ciekawe są sposoby, w jakie kobiety różnych narodowości starają się zapobiec nieuchronnemu upływowi czasu. Na blogu opisuję swoje odkrycia w tej dziedzinie, jako jeden z elementów codziennego życia.