Likwidacja zmarszczek wokół oczu i w kącikach oczu

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej już dawno stały się doskonałą alternatywą dla inwazyjnych operacji plastycznych. W renomowanych klinikach i gabinetach dermatologicznych stosowane są dzisiaj w pełni bezpieczne techniki, dzięki którym skóra zostaje pozbawiona zmarszczek i innych niedoskonałości.

Same pacjentki znacznie częściej decydują się na tego rodzaju zabiegi z różnych względów. Po pierwsze są tańsze, po drugie nie wywołują żadnych powikłań ani niekorzystnych skutków ubocznych. Niejednokrotnie efekty widać natychmiast a pacjentka może od razu wrócić do dotychczasowej aktywności. W wielu przypadkach nie można nawet mówić o jakiejkolwiek rekonwalescencji. Dla porównania, po operacji plastycznej pacjentów czeka długa hospitalizacja. Poniżej, przedstawiamy najczęściej stosowane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, efekty, jakich można się po nich spodziewać oraz zakres czasowy dochodzenia do idealnego wyglądu.

Likwidacja zmarszczek wokół oczu – jakie są na to sposoby?

Laseroterapia
Usuwanie zmarszczek za pomocą laseroterapii jest całkowicie bezbolesne. Każdorazowy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. W tym czasie, cząsteczki laserowego światła docierają w głąb skóry, pobudzając ją do naturalnej regeneracji. Po zabiegu skóra może być jedynie delikatnie zaczerwieniona. Objawy te ustępują w ciągu kilku godzin. Zaleca się, by usuwane zmarszczki w kącikach oczu przy zastosowaniu tej metody smarować odżywczym kremem z filtrem UV. Jedynym powikłaniem po laseroterapii mogą być przebarwienia na skórze w wyniku działania promieni słonecznych. Właśnie dlatego należy nakładać odpowiednie filtry. Usuwanie zmarszczek laserem najlepiej wykonywać jesienią lub zimą.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, jaka produkowana jest przez tkankę skórną. Wraz z wiekiem następuje jednak spowolnienie jego tworzenia, przez co zaczynają powstawać pierwsze zmarszczki. Dostarczenie kwasu hialuronowego jest więc w pełni bezpieczną metodą – kosmetolog wykorzystuje w tym celu mezoterapię igłową bądź mikroigłową. Oba zabiegi są bezbolesne, może po nich wystąpić czasowe zaczerwienienie skóry i niewielkie obrzęki w miejscach nakłuć.

Ostrzykiwanie własnym tłuszczem
botoksWypełnienie bruzd tłuszczem, czyli lipolifting to kolejna metoda przywracania młodego wyglądu skóry. Zabieg polega na pobraniu tłuszczu z powłok brzusznych bądź ud, a następnie odwirowaniu go i wstrzyknięciu w daną partię twarzy. Przy wykorzystaniu tej metody może odbywać się likwidacja zmarszczek wokół oczu, wypełnienie policzków, powiększenie ust, modelowanie brody czy niwelowanie bruzd nosowo wargowych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, a rekonwalescencja trwa zaledwie kilka dni. Po pobraniu tłuszczu nie pozostają żadne blizny, miejsce wstrzyknięcia może być bolesne i obrzęknięte przez 2-3 dni. Po tym czasie można wrócić do dotychczasowej aktywności.

Wampirzy lifting
To jeden z najbardziej kontrowersyjnych, ale też skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wstrzyknięciu w poszczególne partie skóry ciała (najczęściej twarzy) osocza bogatopłytkowego, który pobiera się z krwi pacjenta. Już jednorazowy zabieg pozwala osiągnąć spektakularne efekty. Te jednak są widoczne dopiero po 7-14 dniach od ostrzyknięcia. Zaraz po zabiegu skóra jest wyraźnie zaczerwieniona, może być obrzęknięta czy zasiniona. To skutek nakłuwania delikatnej skóry. Defekt znika po maksymalnie kilku dniach, wtedy też rozpoczyna się regeneracja.

Botoks a zmarszczki w kącikach oczu

Wystarczy jednorazowe strzyknięcie toksyny botulinowej w daną partię skóry ciała, by zmarszczki zostały odpowiednio wygładzone. Efekt zabiegu nie jest jednak widoczny od razu, trzeba na niego poczekać od 3 do nawet 14 dni. W tym czasie może występować delikatny obrzęk czy siniak w miejscu nakłucia. Przez kilka godzin po zabiegu może wystąpić ból głowy. Lekarze zalecają, by w pierwszej fazie po wstrzyknięciu toksyny botulinowej nie schylać się, nie kłaść ani nie masować leczonego miejsca.

Codzienna pielęgnacja twarzy

Pamiętajmy, że zabiegi kosmetyczne, którym się poddajemy to nie wszystko. Odpowiednia pielęgnacja skóry (np. stosując krem przeciwzmarszczkowy Richevon) jest kluczowa.

Bibliografia

1. Sattler G., Sommer B., Kolster B.C., Wypełniacze w medycynie estetycznej, 2011
2. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005

5 (100%) 2 głosów

5 odpowiedzi do “Likwidacja zmarszczek wokół oczu i w kącikach oczu”

  1. Rzeczowy i konkretny wpis. Bez zbędnego gadania. Kwasy hialuronowe ok, ale na ostrzykiwanie wlasnym tluszczem to bym w zyciu nie poszla.

  2. Nie ma chyba jednego sposobu . Dla mnie najwazniejsze jest by znalezc dobre kosmetyki ktore beda skutecznie napinac skore . i ja dodatkowo nawilzac. Dodatkowo tez trzeba pic wode – kilka szklanek dziennie i wtedy od razu samopoczucie i wyglad sa lepsze .

  3. to pewnie drogie sa takie zabiegi co nie?
    na razie mam richevon ale za jakies kilka lat nie wiem czy nie bedzie potrzebny lifting, bo mam genetyczne sklonnosci do zmarszczek.

Dodaj komentarz