Krem przeciwzmarszczkowy – kiedy zacząć stosować?

kobieta po 50

Wiele kremów i serum przeciwzmarszczkowych dostępnych w drogeriach i internecie obiecuje zmniejszyć linie zmarszczek oraz zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez słońce. Ale czy tego typu środki działają? W opinii wielu klientów – tak. Przede wszystkim, skuteczność zależy od konkretnych składników i od tego, jak długo są one stosowane.

Krem przeciwzmarszczkowy – jakie składniki powinien zawierać?

Krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać szereg składników, działających aktywnie i inwencyjnie. To właśnie skuteczność kremów przeciwzmarszczkowych zależna jest od składu. Jakie więc składniki powinien zawierać krem przeciwzmarszczkowy?

 • Retinol, który jest związkiem witaminy A. Witamina A jest przeciwutleniaczem szeroko stosowanym w zwalczaniu zmarszczek. Przeciwutleniacze to substancje neutralizujące wolne rodniki – niestabilne cząsteczki tlenu, które rozkładają komórki skóry i powodują powstawanie zmarszczek.
 • Witamina C jest kolejnym, silnym przeciwutleniaczem. Witamina C pomaga chronić skórę przed uszkodzeniami promieniowania słonecznego. Krem przeciwzmarszczkowy zawierający witaminę C powinien być stosowany na noc. Aby jego działanie było efektowne, należy chronić skórę przed powietrzem i światłem UV.
 • Hydrokwasy, jak np. alfa-hydroksykwasy, beta-hydroksykwasy (kwas salicylowy) i polihydroksykwasy to substancje złuszczające – substancje, które usuwają górną warstwę starej, martwej skóry i stymulują wzrost gładkiej, równomiernie pigmentowanej nowej skóry.
 • Koenzym Q10 to składnik wspomagający redukowanie drobnych zmarszczek wokół oczu. Jego działanie chroni skórę przed uszkodzeniami słonecznymi.
 • Peptydy to składniki stosowane w produktach wspomagających gojenie się ran, rozstępów, ale również zmarszczek.
 • Ekstrakty z ziół np. herbaty zielonej, czarnej czy białej zawierają związki o właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych. Wyciągi z zielonej herbaty są najczęściej spotykane w środkach na zmarszczki w takich jak krem przeciwzmarszczkowy pod oczy. 
 • Pestki z winogron, które działają przeciwutleniająco i przeciwzapalnie. Ponadto, pobudzają strukturę skóry do szybszego zanikania linii zmarszczek.
 • Niacymid, to silny przeciwutleniacz, substancja ta jest związana z witaminą B-3 (niacyna). Pomaga zmniejszyć utratę wody w skórze i może poprawić elastyczność skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe – które wybrać?naturalny krem na zmarszczki Richevon

Zarówno krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn, jak i krem przeciwzmarszczkowy dla kobiet powinien działać innowacyjnie, naturalnie oraz bezpiecznie. Taki produkt powinna cechować uniwersalność, a więc możliwość zastosowania do każdego typu i rodzaju skóry. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kremu przeciwzmarszczkowego Richevon. Serum Richevon to szeroka formuła oparta na naturalnych składnikach roślinnych oraz podstawowych substancjach aktywnych. Jego działanie polega na przyspieszeniu procesów regeneracyjnych, odpowiednim nawilżeniu i spłyceniu linii zmarszczek. Dzięki, Richevon skóra twarzy, zwłaszcza dekoltu i okolic oczu staje się gładka i ujędrniona. Co najważniejsze, krem Richevon zawiera ekstrakty roślinne, kofeinę i koenzym Q10.

Jak dobrać krem do typu i wieku cery?

Pierwsze zmarszczki pojawiają się już po ukończeniu 20 roku życia. Są to przede wszystkim zmarszczki w okolicach oczu. Zwykle są to zmiany mimiczne. Wtedy też należy odpowiednio dobrać środki pielęgnacji, ponieważ stosowanie zbyt silnego serum może spowodować nieoczekiwane skutki. Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy dla osób z pierwszymi objawami starzenia skóry powinien działać nawilżająco, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, łagodząco i wykazywać właściwości regeneracyjne pozwalające na utrzymanie odpowiedniej gęstości skóry.

Natomiast zaawansowane zmarszczki u osób powyżej 50 roku życia powinny być zwalczane dogłębnie i intensywnie. Oznacza to, stosowanie kremów o działaniu:

 • regeneracyjnym: wspomagającym produkcję kolagenu,
 • ujędrniającym: napinającym skórę twarzy,
 • ochraniającym przed wolnymi rodnikami,
 • wzmacniającym naczynka poprzez zmniejszenie widoczności zaczerwienienia oraz żyłek,
 • odżywiającym pozwalającym na uzupełnienie witamin i minerałów.

Są też inne, bardziej zaawansowane sposoby na usunięcie zmarszczek. Dowiedz się więcej na https://portalkosmetologiczny.pl/zmarszczki/usuwanie-zmarszczek/.

Czy warto i od kiedy używać kremów na zmarszczki?

Od wieli lat, stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych pomaga utrzymać skórę twarzy w jak najlepszej kondycji. Dzięki środkom na zmarszczki, wszystkie zmiany skórę zostają spłycone, a skóra staje się bardziej nawilżona, ujędrniona i uelastyczniona. W każdym wieku warto używać kremu na zmarszczki. Jednak pierwsze kroki w tym kierunku należy wykonać już po 20 roku życia. Wtedy też, pojawiają się zmarszczki mimiczne, z którymi należy walczyć od samego początku. Im szybciej rozpocznie się usuwanie zmarszczek, tym dłużej cera będzie wyglądała młodo i świeżo.

Bibliografia

1. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006
2. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005

5 (100%) 4 głosów

Dodaj komentarz