Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami i wokół oczu

Joga twarzy to w pełni bezpieczny i naturalny sposób na skuteczne pozbycie się zmarszczek mimicznych. Regularne masaże i odpowiednia gestykulacja sprawią, że skóra stanie się ujędrniona, właściwie napięta i odżywiona. Po kilku miesiącach regularnych ćwiczeń można odzyskać młody, zdrowy i promienny wygląd. Zacznij już dzisiaj, wprowadź jogę twarzy jako obowiązkowy etap codziennej pielęgnacji skóry (oprócz kremów nawilżających np. Richevon). Wystarczy poświęcić na taki zestaw ćwiczeń kilka minut, w czasie wieczornego demakijażu.

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami i wokół oczu

Jak w każdych ćwiczeniach fizycznych i tutaj niezbędna jest rozgrzewka. Aby skóra była bardziej dotleniona i rozpoczął się proces jej relaksacji, warto łagodnie masować ją opuszkami palców. Gładzenie bez usilnego naciskania na skórę i jej rozciągania powinno trwać nie dłużej niż 2 minuty. Żeby dostatecznie poprawić ukrwienie skóry twarzy, nie można zapomnieć o żadnej partii skóry. Opuszkami palców należy dotykać delikatnie policzki, brodę, czoło, nos i kąciki oczu.

Rozluźnienie skóry twarzy
Ćwiczenia powinno zaczynać się od masowania okolic oczu. Palcami wskazującymi należy nakreślać linię brwi, na samym końcu uciskając je. Taki zabieg można powtórzyć około 3 razy. Świetne ćwiczenia na zmarszczki wokół oczu to również te, które nakazują naprzemienne rozluźnianie i marszczenie powiek. Jeszcze lepszy efekt można uzyskać wtedy, gdy brwi uniesie się palcami wskazującymi. Wykonując ćwiczenie, należy uważać, by nazbyt nie naciągać linii brwi (bardzo łatwo jest naderwać włókna kolagenowe w okolicy oczu). Skóra twarzy będzie odprężona i właściwie dotleniona, kiedy wykonamy ćwiczenie nadymania policzków. Po prostu wystarczy nabrać dużo powietrza w usta i przytrzymać je około 20 sekund, po czym delikatnie wypuścić. Według kosmetologów ćwiczenie to działa przeciwzmarszczkowo na fałdy nosowo policzkowe. Ćwiczeniem rozluźniającym jest też tzw. udawanie rybki. Wystarczy kilka razy ułożyć wąsko usta, jakbyśmy chcieli dać całusa. Kilka miesięcy regularnej jogi tego rodzaju sprawi, że wargi będą pełniejsze.

Wzmocnienie mięśni
mina-cwiczenia-na-zmarszczkiMożna ćwiczyć także mową. Usta staną się jędrne, kiedy wyraźnie będziemy powtarzać samogłoski: A, O, U, E, I. Mięśnie zostaną wzmocnione, kiedy samogłoski będzie wymawiać w czasie wypuszczania powietrza, przy jednym wydechu. Może się zdziwisz, ale ćwiczenia na zmarszczki pod oczami to już samo mruganie powiekami. Wystarczy zrobić dwie serie, mocno mrugając powiekami przez 30 sekund, by wzmocnić mięśnie tzw. kurzych łapek. Po każdej serii warto zamknąć oczy na pół minuty, by dać im odpocząć. Podobny efekt da również przewracanie oczami. Gałki oczne mogą przebiegać dookoła, z góry na dół bądź podążać na zmianę w różnym kierunku.

Napinanie
Istotą jogi twarzy jest przecież zapobieganie procesom starzenia się skóry. Jednym z najbardziej dokuczliwych czynników jest zaś proces jej wiotczenia. W efekcie zmienia się kształt naszej twarzy, skóra jest „wisząca” – widać to najbardziej pod brodą, w okolicach oczu i na policzkach. Napniemy ją, stosując ćwiczenia wysuwania i cofania żuchwy (broda), ugniatając palcem wskazującym kąciki oczu oraz uciskając policzki napełnione powietrzem.  Pamiętajmy przy tym, że wszystkie ćwiczenia muszą być wykonywane delikatne, bez uczucia bólu czy jakiegokolwiek dyskomfortu. Joga twarzy jest doskonałym połączeniem ćwiczeń fizycznych z zabiegami relaksacyjnymi.

Więcej na temat faceliftingu znajdziesz na portalyogi.pl

Bibliografia

1. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
2. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006
3. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,

4.5 (90%) 8 głosów

7 odpowiedzi do “Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami i wokół oczu”

  1. Robiłam właśnie rybkę przed komputerem i mąż mnie przyłapał i się zapytał, czy zwariowałam. Musiałam wyglądać super haha
    Ciekawe, czy dalej będzie pytał, kiedy będę piękniejsza po tych ćwiczeniach 🙂

  2. A to nie jest tak, że od mrugania się te kurze łapki robią? Czy to nie będzie więcej szkody takim mruganiem??

  3. Joga twarzy <3 kocham te nazwy <3
    i teraz jak ktos mi będzie zarzucał, że nie ćwiczę, to powiem, że robiłam jogę twarzy i żeby się odczepił!!

  4. Myślicie że takie ćwiczenia plus richevon plus masaże dadzą dobre rezultaty?? Mam 38 lat i średnie zmarszczki wokół oczu i dość głębokie na czole. Czy nie lepiej od razu uderzać na zabieg?

Dodaj komentarz