Zmarszczki to pierwsze oznaki procesu starzenia się skóry. Pojawiają się wokół oczu, na czole i w okolicach ust. To szpetne załamania skóry, spowodowane niewystarczającą produkcją kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Bruzdy powstają też wskutek działania promieni słonecznych, wpływu smogu, dymu tytoniowego, złej diety oraz nieodpowiedniej pielęgnacji skóry. Trzeba o nią dbać zawsze, nie tylko wtedy gdy pierwsze zmarszczki są już widoczne. Dużo łatwiej jest im zapobiegać aniżeli niwelować. Nie oznacza to oczywiście, że nie da się przywrócić skórze młodego wyglądu. Można działać skutecznie i to przy wykorzystaniu naturalnych, domowych sposobów (jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji dermokosmetykami np. Richevon).

Domowe sposoby – maseczki pod oczy na zmarszczki

To metody, które powinno się stosować w pierwszej kolejności. Po to, by zapobiegać powstawaniu nieestetycznych zmarszczek i aby niwelować te, które są już widoczne. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wykonane samodzielnie maseczki pod oczy na zmarszczki będą miały dużo łagodniejsze działanie, efekt ich stosowania pojawi się więc później. Nie oznacza to jednak, że nie są skuteczne. Wręcz przeciwnie, ich działanie jest porównywane do profesjonalnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych, ale tylko przy regularnych, długotrwałym stosowaniu. Można tu mówić o zaletach wykorzystywania domowych sposobów. Akurat dla okolic oczu są one  idealne. Nie podrażniają cienkiej skóry, nie wywołują uczuleń, chronią oczy.

maseczka-pod-oczyAby środki naturalne, wykorzystywane w warunkach domowych były skuteczne, należy stosować je przynajmniej raz w tygodniu. Mowa tu o wieloskładnikowych maseczkach o silniejszym działaniu. Są jednak i takie sposoby, które z powodzeniem można wykorzystywać nawet każdego dnia. To na przykład masaż skóry w okolicach oczu, z zastosowaniem oliwy z oliwek czy oleju kokosowego. Pierwsze efekty widoczne będą od razu – maseczka ze świeżego ogórka natychmiast rozjaśni skórę i wygładzi ją. Aby jednak zmarszczki zniknęły trwale i proces powstawania kolejnych bruzd został zatrzymany, potrzeba cierpliwości. Niektóre metody działają już po miesiącu regularnego stosowania, inne dają trwałe efekty po kilku miesiącach. Warto przy tym zauważyć, że domowe sposoby powinny być realizowane zawsze, tzn. nigdy nie powinniśmy z nich rezygnować. Uznajmy je za stałe środki pielęgnacji skóry twarzy, podstawowy schemat jej odżywiania.

Co istotne, zmarszczki zostaną zniwelowane nie tylko przy pomocy samodzielnie przyrządzonych kremów, serum czy maseczek. Aby skóra odzyskała dawny blask i młody wygląd, niezbędna staje się zmiana stylu życia. Należy pamiętać, że niekorzystnie działa na nią także zła dieta (na przykład zbyt małe nawadnianie organizmu czy niedostarczanie odpowiedniej porcji witamin), stres, brak snu, brak aktywności fizycznej (wpływa na zbyt małe dotlenienie skóry) czy zanieczyszczone środowisko.

Zmarszczki pod oczami

Na zmarszczki pod oczami przydadzą się produkty z domowej kuchni. Codziennie można wykonywać delikatny masaż z wykorzystaniem dobrej jakości oliwy z oliwek czy oleju kokosowego. Do wieczornego demakijażu warto stosować olejek rycynowy lub ocet jabłkowy. Raz w tygodniu pod oczy należy nakładać maseczkę sporządzoną z soku z cytryny, miodu i jogurtu naturalnego. Wiotką skórę pod oczami świetnie napnie zaś białko kurzego jajka. Zrogowaciały naskórek usunąć można peelingiem sporządzonym z płatków owsianych z dodatkiem miodu.
Ciekawą maseczkę proponuje wieczniemloda.com – sprawdźcie koniecznie!