Stosowanie maseczek na trądzik to dobra metoda na walkę z nim. Wystarczy kilkanaście minut, by cieszyć się piękną cerą na dłużej. Przedstawiamy najlepsze przepisy na maseczki na trądzik!

Maseczka na trądzik – jak działa?

W zależności od tego, jaki skutek chcemy osiągnąć, możemy użyć różnych domowych składników do naszej maseczki. Przed ich wykonaniem warto zastosować zabieg, jakim jest parówka na trądzik. Pochylenie się nad miską z wrzątkiem z dodatkiem ziół sprawi, ze nasze pory otworzą się, dzięki czemu maseczka zadziała skuteczniej. Maseczki na trądzik domowe sposoby wykorzystują od dawna. Mają one działanie:

  • nawilżające,
  • oczyszczające,
  • redukujące przebarwienia,
  • złuszczające.

Jakie maseczki na trądzik warto wykonać?

Domowe sposoby na trądzik młodzieńczy skutkują tylko wtedy, kiedy wykonywane są regularnie. Na trądzik na plecach domowe sposoby także pomogą, trzeba tylko wiedzieć, że częstą przyczyną występowania trądziku w takim miejscu jest zła higiena.

Domowe sposoby na trądzik to na przykład

  • maseczka z miodu na trądzik
  • maseczka z drożdży na trądzik
  • maseczka z kurkumy na trądzik

Wystarczy zmieszać składniki z wodą i nałożyć na twarz na kilkanaście minut, po czym wszystko zmyć ciepłą wodą. W przypadku kurkumy należy uważać na barwienie tej przyprawy.

Inne domowe sposoby

Cebula na trądzik działa oczyszczająco. Można ją zmielić i nakładać w takiej postaci na twarz lub przyłożyć plaster bezpośrednio na skórę w miejscu, gdzie jest krosta.

Płatki owsiane na trądzik jako peeling sprawdzą się bardzo dobrze. Przed użyciem należy je namoczyć w wodzie, po czym wmasować w skórę, delikatnie złuszczając naskórek.

Aloes na trądzik także ma działanie oczyszczające, dostarcza też skórze wielu witamin. Sok z aloesu ma wiele właściwości zdrowotnych, więc warto się w niego zaopatrzyć.

Krem zwalczy trądzik, jeśli będzie naturalny.

Pielęgnacja po zabiegach

Po zastosowaniu maski warto wklepać krem o działaniu przeciwtrądzikowym, np. serum Sevolium. Krem z naturalnych składników dostarcza skórze niezbędnego nawilżenia i witamin, jednocześnie ją wygładzając i nawilżając.