Cera tłusta charakteryzuje się nadmierną produkcją sebum inaczej mówiąc łojotokiem. Można ją rozpoznać po tym, że twarz się świeci i błyszczy, a także po otwartych lub zatkanych wągrami porach. Najgorsze w tego typu cerach jest to, że ma skłonności do występowanie na niej trądziku. Cera tłusta najczęściej występuje u nastolatków. Jeżeli ktoś zaniedba cerę mieszaną może to doprowadzić do coraz większej ilości wyprysków i łoju. Jak pielęgnować tłustą cerę aby poprawić jej wygląd?

Przede wszystkim złuszczanie i oczyszczanie. Osoba o tłustej cerze, nie może zapominać o codziennym stosowaniu żelu do twarzy (najlepiej rano), toniku (najlepiej po demakijażu gdyż tonik świetnie zmywa resztki makijażu, które mogą pozostać na twarzy i dodatkowo powodować wypryski oraz zatykać pory). Bardzo dobrze przy pielęgnacji tłustej cery sprawdzają się także różnego typu maseczki. Jest ich bardzo dużo, można wybrać oczyszczające, nawilżające lub pielęgnujące.

Jaki krem nawilżający do cery trądzikowej?

Nie wolno także zapominać o nawilżaniu cery. Jest to błąd wielu ludzi z tłustą cerą gdyż nie nawilżają skóry, bo i tak jest tłusta. Jednak trzeba to odróżniać nadmiar sebum to całkowicie co innego niż nawilżanie. W drogeriach lub aptekach należy wybierać kremy nawilżające do cery tłustej.

Oczywiście u osób z tłustą cerą nie może wchodzić w grę niezmywanie makijażu na noc. Jak już było wcześniej wspomniane może to powodować jeszcze większe problemy z cerą. Tłustej cery nie powinno się także opalać, a w słoneczne dni powinno się używać kremów z filtrem UVA oraz UVB. Trzeba także uważać na to aby twarz nie miała zbyt często kontaktu z rękoma lub włosami – mogą one przenosić bakterie oraz inne zanieczyszczenia, które także szkodzą cerze. Pogorszyć jej stan mogą także ostre potrawy, używki, a szczególnie dym papierosowy. Nigdy też nie wolno wyciskać wyprysków. To jest najgorsze co osoba z tłustą cerą może zrobić. Przez wyciskanie mogą pojawiać się blizny, a dodatkowo zostawia się na twarzy otwarte pory, które są świetnym miejscem dla zanieczyszczeń. Przeczytaj: http://www.serumnatradzik.pl/czy-krem-na-tradzik-z-apteki-pomoze/